Meble do domu

Wpis

czwartek, 03 stycznia 2013

Meble w zabudowie

meble w zabudowie

Zabudowa, jeśli chodzi o meble pozwala na zdecydowanie lepsze wykorzystanie i zagospodarowanie dostępnej w mieszkaniu czy też domu przestrzeni. Do najbardziej typowych mebli w zabudowie należą szafy, które doskonale wypasować można w najróżniejszego rodzaju wnęki znajdujące się w mieszkaniu jak również i meble kuchenne. Wykorzystanie zabudowy warszawa to nie tylko ogromna oszczędność miejsca, ale także elegancja oraz oczywiście niepowtarzalny styl takich mebli, które możemy dostosować przecież jak najbardziej do swoich wymagań jeśli chodzi o zagospodarowanie wolnego miejsca w kuchni czy też w jakimkolwiek innym pomieszczeniu w domu. W kuchni zabudowa meblowa staje się niezwykle istotna nie tylko z powodu miejsca, ale także funkcjonalności.

Polecamy: meble dziecięce

W tradycyjnej kuchni wiele sprzętów kuchennych ustawionych jest jak się to określa luzem, co powoduje, że nie zawsze daje się w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Powstają wolne miejsca, których za bardzo nie można wykorzystać jeśli chodzi o planowanie wystroju. Meble zabudowie mogą być także o wiele bardziej pojemne, częściej też daje się w nich zaadaptować w wygodny sposób nowoczesne systemy szufladowe zaprojektowane w taki sposób aby możliwe było wygodne przechowywanie sprzętów kuchennych. Na funkcjonalność oraz praktyczność kuchni wpływ ma także to jaki dokładnie układ mebli zostanie zastosowany. Mogą być one ustawione w różnorodny sposób, jednym z przykładów jest ustawienie mebli w tak zwanym układzie „U”, stosowanym w kuchniach otwartych oraz półotwartych.

Także w takich warunkach meble w zabudowie sprawdzą się znakomicie. W niektórych pomieszczeniach wręcz nie sposób wyobrazić sobie innego układu mebli, aniżeli mebli w zabudowie właśnie. Przykładem mogą być meble które zastosowane zostaną w naszej garderobie. W takim pomieszczeniu, ze względu na jego gabaryty, meble w zabudowie wydają się być najrozsądniejszym rozwiązaniem z którego warto jest skorzystać. Wiele takich mebli w zabudowie, które wykorzystywane są do zabudowy wnęk, wykonuje się na specjalne zamówienie, dzięki czemu są one idealnie dopasowane do konkretnego mieszkania czy domu.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
meble2013
Czas publikacji:
czwartek, 03 stycznia 2013 11:53

Komentarze

Dodaj komentarz

 • lwica1998 napisał(a) komentarz datowany na 2013/05/02 17:56:13:

  Meble do pokoju nastolatka

  Niezależnie od preferencji naszego dziecka, meble młodzieżowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Zapewnią to regulowane meble, które można łatwo dopasować do wzrostu dziecka. Nastolatek rośnie w szybkim tempie i nie regulowane krzesło, czy łóżko mogą szybko okazać się za małe i niekorzystne dla zdrowia.
  Biurko- miejsce na naukę i komputer

  W pokoju młodzieżowym istotną, jeśli nie najważniejszą funkcję pełni biurko, przy którym nasz nastolatek spędza większość czasu. Jeśli nawet nie uczy się przy nim zbyt wiele, to zapewne chętnie korzysta z komputera. Dlatego odpowiednio dobrane biurko i krzesło są niezwykle istotne. Krzesło powinno być wygodne i ergonomiczne. Regulacja wysokości zapewnia utrzymanie właściwej postawy.


  Najlepiej żeby biurko posiadało wysuwaną półkę na klawiaturę oraz miejsce na komputer oraz lampkę. Niektóre biurka posiadają pogrubione blaty, co zwiększa ich wytrzymałość. W ofertach znajdziemy również biurka z prostą manualną regulacją wysokości blatu.

  Szafy, regały, półki- czyli upychanie rzeczy osobistych

  Nastolatki to często bałaganiarze, którzy rozrzucają swoje rzeczy gdzie popadnie. Szczególnie jeśli nie mają ich gdzie pochować. Dlatego bardzo ważne jest zapewnienie im sporej ilości szuflad i schowków, w których mogą szybko i bezproblemowo poukładać, a w praktyce poupychać swoje drobiazgi. W ofertach jest sporo różnych szafek i półek, które zawsze będą funkcjonalne i ułatwią nastolatkom dbałość o dobrą organizację w pokoju.

  Nastolatki są wymagające, w swoim pokoju nie tylko chcą się uczyć, ale również wypoczywać i regenerować siły. Jeśli mają sprecyzowane zainteresowania np. sportowe, czy słuchają dużo muzyki- to uwzględnijmy ich pasje aranżując ich własny pokój. Jeśli nastolatek dużo czyta to bardzo ważne będą odpowiednio dobrane regały.

  Meble powinny być solidnie wykonane. Rzadko który chłopiec przejmuje się delikatnym otwieraniem szuflad, czy szafek. Dlatego zwróćmy uwagę, aby fronty mebli były mocne (np. w solidnej ramie), a uchwyty dobrze przymocowane i nie odpadały po kilku silniejszych pociągnięciach.

  Trwałość mebli zapewniają wszelkie laminowanie płyt, które sprawią, że będzie ona odporna nie tylko na zarysowania, ale również wilgoć i wysoką temperaturę.
  Dodatki i dekoracje w pokoju młodzieżowym

  Jeśli nie chcemy zbyt często zmieniać wystroju to najlepiej kupić meble neutralne np. drewniane, a zmian dokonywać poprzez nowe dodatki.

  Nastolatek lubi bowiem zmiany w otoczeniu. Szybko mu się wszystko nudzi, poza tym chce, aby jego pokój robił wrażenie na znajomych. Dlatego możliwość wprowadzenia drobnych modyfikacji, na pewno poprawi mu nastrój. Doskonale sprawdzą się tutaj fototapety, czy odpowiednio dobrane tematycznie naklejki ścienne, które możemy dobrać w zależności od jego zainteresowań.

  Dobierając odpowiednie dodatki możemy całkowicie zmienić charakter pokoju sprawiając, że nabierze on np. radosnego charakteru.

  Każdy nastolatek chciałby mieć wyjątkowy pokój. Ale czy zbyt duża ilość dodatków będzie sprzyjała efektywnej koncentracji? Raczej nie.

  Więcej na www.mjakmeble.com/pokoj-mlodziezowy/

 • iksbox napisał(a) komentarz datowany na 2014/03/12 02:39:22:

  Projektowanie mebli www.emprojekt.pl/oferta/

Dodaj komentarz

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa